Kryształowe wizje: życie i dziedzictwo Marcela Vogela

Marcel Vogel (1917 – 1991) był bardzo płodnym wynalazcą, którego kreatywność i wrażliwość doprowadziły do licznych odkryć i powstania technologii z których na pewno korzystasz na co dzień. Jego praca naukowa i badania są nadal aktualne. Tak naprawdę, jeśli czytasz ten tekst  na monitorze LCD, cieszysz się owocami naukowych poszukiwań Marcela Vogela.

Poniżej tylko niektóre z jego wynalazków i odkryć są nadal stosowane:

Badania Vogel nad fluorescencją

– jego badania i rozwój luminescencji zaowocowały powstaniem farb i materiałów fluorescencyjnych oraz wciąż popularnych plakatów wykorzystujących czarne światło, a także produktu do inspekcji w czarnym świetle UV.

Wyświetlacze Vogel i LCD

Ekrany ciekłokrystaliczne
Jego wczesne badania nad ciekłymi kryształami dały początek wyświetlaczowi ciekłokrystalicznemu, obecnie wszechobecne w życiu codziennym jako cyfrowe wyświetlacze na monitorach LCD, zegarkach, telefonach komórkowych.

Badania Vogla nad przechowywaniem magnetycznym

Jego praca dla IBM doprowadziła do powstania powłoki magnetycznej, która jest nadal stosowana na dyskach twardych. ’

Badania, odkrycia i ostatecznie głębokie zrozumienie świata przyrody Marcela Vogel’a zaowocowały wynalezieniem unikalnie szlifowanego kryształu o bardzo specyficznych właściwościach zwanego kryształem Vogel’a.

Biografia

Marcel Vogel urodził się 14 kwietnia 1917 w San Francisco. Jako dziecko cierpiał na problemy z oddychaniem. W wieku sześciu lat przeżył doświadczenie bliskie śmierci i oficjalnie uznano go za zmarłego na dwupłatowe zapalenie płuc. Wpływ tego doświadczenia był tak głęboki, że młodemu Marcelowi bardzo trudno było wrócić do normalności z dzieciństwa.

Twierdził, że doświadczył światła, poczucia miłości i dobrego samopoczucia, które było wręcz przytłaczające. Życie na płaszczyźnie fizycznej zdawało się blednąć w porównaniu z nim. Od tego czasu zaczął zadawać dużo pytań i kwestionować sens życia.

Kiedy miał sześć lat, coraz bardziej fascynowały go świecące robaki, które widział na podwórku swojego rodzinnego domu wakacyjnego. Maleńki owad zafascynował go swoją zdolnością do emitowania światła.

Marcel wraz ze swoim ojcem Josephem zbudował laboratorium na tyłach domu. Postanowił odtworzyć substancję chemiczną, która sprawia, że świetliki świecą na swoim podwórku. Już w wieku dwunastu lat zsyntetyzował chemiczny związek ftalanowy. Po zmieszaniu tego związku z żelazocyjankiem potasu i nadtlenkiem wodoru powstaje związek przypominający światło świetlika.

Marcel Vogel wychował się i żył jako oddany katolik. Jako młody chłopak, Marcel desperacko potrzebował poznania celu swojego życia dzięki niewinnej ciekawości sześciolatka, który doświadczył tak głębokiego połączenia z płaszczyznami niefizycznymi dzięki doświadczeniu bliskiej śmierci.

Jako dziecko Marcel modlił się i prosił Boga, aby wyjawił mu swój cel w każdą niedzielę rano, gdy przygotowywał się do nabożeństwa ze zborem. Po oddanej modlitwie jako dziecko opisał, jak Bóg mówił mu: „Zostaniesz naukowcem i napiszesz książkę o bioluminescencji”.

Marcel zwrócił się do swojej babci o wsparcie w tej nowej przygodzie. Dała mu dolara potrzebnego na zakup mikroskopu i życie naukowca zaczęło nabierać kształtów. Marcel zaczął łapać świetliki w pułapki, aby zbadać, w jaki sposób mogą świecić na nocnym niebie. Badania te ostatecznie doprowadziły go do opublikowania pracy magisterskiej „Luminescencja w cieczach i ciałach stałych oraz ich praktyczne zastosowanie” we współpracy z dr. Peterem Pringsheimem z Uniwersytetu w Chicago w 1943 r.

W 1945 roku Marcel Vogel założył własną firmę Vogel Luminescent w San Francisco w Kalifornii. Marcel został pionierem w produkcji fluorescencyjnych farb ogłoszeniowych do zewnętrznych szyldów i billboardów od 1944 do 1957 roku. Opracował kompletny zestaw farb fluorescencyjnych, farb olejnych, farb fosforescencyjnych, kredy fluorescencyjnej, kredek, farb temperowych, farb ogłoszeniowych, niewidzialnego atramentu, kalki. Stworzono przy jego pomoc także zestawy wykorzystujące światło ultrafioletowe do wykrywania raka, skażenia gryzoni i skażenia mleka.

Marcel Vogel, gdy pracował w IBM w dziale Data Products

W 1957 roku firma Vogel Luminescent została sprzedana firmie Ultra Violet Products. Następnie Marcel dołączył do IBM jako pełnoetatowy pracownik naukowy. Jego wrodzony geniusz i kreatywność zyskały pełną władzę. W ciągu 27 lat pracy stał się jednym z najbardziej płodnych twórców nowych patentów w historii działu Data Products Division IBM.

Podczas swojej pracy w IBM Marcel Vogel otrzymał 32 patenty z wielu dziedzin nauki, w tym z magnetycznych nośników zapisu, ciekłych kryształów i wielu produktów z optoelektroniki.

Jak opisał Marcel, przez wszystkie lata pracy w IBM nigdy nie przydzielono mu żadnego zadania. Miał pełny dostęp do laboratoriów i mógł przeprowadzać dowolne eksperymenty, jakie chciał. Powiedział, że

często zdarzało mu się dokonać przełomu w laboratorium, co spotykało się z szyderstwami i krytyką ze strony innych naukowców. To tylko popchnęło go do dalszego wykazania się.

 

Punkt zwrotny

Rośliny doniczkowe zmieniły życie Vogel’a.

Marcel często powtarzał, że pospolita roślina doniczkowa odmieniła jego życie.

Filodendron był jednym z badanych przez Vogla kwiatów

W 1969 roku Marcel prowadził kurs kreatywności dla inżynierów w IBM. W tym czasie przeczytał w magazynie Argosy artykuł zatytułowany „Czy rośliny mają emocje?” eksperta od wariografów Cleve’a Backstera nad reakcją roślin na interakcję człowieka. Pomimo początkowego odrzucenia koncepcji komunikacji człowiek-roślina, postanowił zbadać te dziwne twierdzenia.

Wykazał, że rośliny reagują na myśli, wykorzystując je jako przetworniki pól bioenergetycznych wytwarzanych przez ludzki umysł. Stwierdził również, że pola te, które są powiązane z działaniem oddychania i świadomością, nie mają znaczącej domeny czasowej. Rośliny reagują na myśli w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy znajdują się w odległości ośmiu cali, ośmiu stóp czy ośmiu tysięcy mil!

Odkrył, że jeśli wyrwie liść z jednej rośliny, zareaguje druga, ale tylko wtedy, gdy będzie on zwracał na to uwagę. Rośliny zdawały się odzwierciedlać jego własne reakcje mentalne. Doszedł do wniosku, że rośliny działały jak baterie, przechowując energię jego myśli i intencji.

Zainspirowanie Masaru Emoto

Praca laboratoryjna Vogla doprowadziła także do przełomowych odkryć związanych ze strukturą wody. Jego eksperymenty zainspirowały doktora Masaru Emoto do badań wody i wpływu myśli na molekularny skład wody.

Ze strony internetowej „Masaru Emoto”. Kliknij na zdjęcie, aby
zobaczyć zdjęcia każdego kryształu wody w zbliżeniu.

Kolejne 17 lat badań..

Marcel badał związek między kryształami kwarcu i wodą przez 17 lat. Wydaje się, że tę pracę ciągnęło go przez całe życie. W 1984 roku, po prawie 27 latach pracy na stanowisku starszego naukowca, Marcel odszedł z IBM. Założył własne laboratorium, Psychic Research, Inc. W laboratorium prowadzono badania nad subtelnymi energiami emanującymi z żywych organizmów. Jego zamiarem było ilościowe określenie tych sił i stworzenie systematycznego słownictwa umożliwiającego identyfikację tych energii, które w dużej mierze zostały odrzucone i określane jako „metafizyczne”. Jego projekty obejmowały:

 • Oczyszczanie wody poprzez jej restrukturyzację.
 • Proces strukturyzowania win w celu szybkiego starzenia.
 • Pomiar pola energetycznego kryształu.
 • Wykorzystanie kryształów i urządzeń kryształowych do celów terapeutycznych.

Marcel miał nadzieję udowodnić, że nauka i metafizyka są ze sobą nierozerwalnie zgodne.

Możesz skorzystać z w naszym gabinecie z uzdrawiającej energii brazylijskich kryształów ciętych według zaleceń Vogla. Umów się na sesję kryształowej terapii światłem w akompaniamencie spokojnej muzyki połączonej z aromaterapią.

Energia miłości

Marcel pracował także w laboratorium z tym, co nazywamy „energią miłości”. Kiedy jego eksperymenty przyniosły wymierne rezultaty, pozostali naukowcy zaangażowani w projekty odchodzili z prośbą o wykreślenie ich nazwisk z rejestrów.

Energia miłości

W jednym z eksperymentów z „energią miłości” Marcel ułożył dwa kwadraty trawy po obu stronach laboratorium. Każdego dnia spędzał godzinę, kierując energię miłości na jeden z skrawków trawy, za pomocą modlitwy i myśli. Całkowicie zignorował drugi skrawek trawy. Po miesiącu tego procesu, trawa która otrzymała miłość, rosła o 35 procent lepiej niż trawa, która została zignorowana.

Na podstawie tego eksperymentu Marcel Vogel stwierdził, że „każde dziecko wychowywane bez miłości było zdeformowane”. W dzisiejszym świecie ten język może zostać uznany za obraźliwy, ale uwaga Marcela została trafnie ujęta w odniesieniu do wzrostu i potencjału ludzkiego, ponieważ wiąże się z otrzymaniem miłości potrzebnej do rozwoju. Przeprowadził podobne eksperymenty z nasionami roślin i uzyskał podobne wyniki.

Później Marcel udał się do Pragi w Czechosłowacji z tym eksperymentem laboratoryjnym zorganizowanym w stanach i przeprowadził eksperyment z takimi samymi wynikami z odległości ośmiu tysięcy mil!

Doprowadziło to do teorii Marcela na temat energii napędzanej myślami podróżującej przez eter (hipotetyczne medium, które wcześniej uważano za wypełniające całą przestrzeń i wspierające rozprzestrzenianie się fal elektromagnetycznych), co stanowi podstawę tego, jak następuje zdalne uzdrawianie.

„Kryształy to nadajnik radiowy, element pamięci, nadajnik-odbiornik i komputer dostarczający organizmowi małe dawki naturalnego promieniowania. Kryształy wzburzają wodę w organizmie, wykorzystując naturalny element” – Marcel Vogel

Marcel wygłaszał przemówienie w Północnej Kalifornii, kiedy po jego prezentacji podeszła do niego kobieta. Podała mu kryształ kwarcu. Kiedy zapytał ją, dlaczego chciała, żeby miał kryształ, powiedziała mu, że musi z nim popracować. Wrócił do swojego laboratorium, a następnego dnia asystent laboratoryjny skarżył się na ból pleców. Marcel chwycił kryształ i wziął głęboki oddech. Kiedy wypuścił oddech, trzymając kryształ wycelowany w współpracownika, współpracownik cofnął się i upadł na podłogę w zmienionym stanie świadomości.

Od tego momentu Marcel zaczął pracować z kryształami, aż do dnia, w którym po przebudzeniu doświadczył wizji.

Przełomowa wizja

W swojej wizji, która trwała ponad trzydzieści minut, Marcel zobaczył Drzewo Życia w formie geometrycznej ze szkoły Kabały, co wydało mu się trochę dziwne, ponieważ nie był Żydem. Mimo to udało mu się chwycić notatnik i narysować diagramy z wizji. Doprowadziło to do tego, że Marcel spędził następny rok w laboratorium, wykonując swój pierwszy kryształowy kształt, oparty na geometrycznym kształcie, który trzymał w swojej wizji.


Wizja Marcela Vogela doprowadziła go do opracowania specyficznego kształtu i kątów cięcia, które intensyfikują spójność (w uproszczeniu: oznacza kondensację fali/cząstek świetlnych w ostatecznie wiązkę laserowa) i wzmocnienie energii kryształu.

Wizja świętej geometrii doprowadziła do rozwoju cięcia kryształów, które łączy w sobie lecznicze właściwości kryształu ze zdolnością do celowego uzdrawiania. Jak opisał Marcel Vogel, prawidłowo przycięty kryształ będzie pobierał energię od strony odbiorczej i wzmacniał ją, gdy krąży wokół wewnętrznej strony ścian kryształu. Energia uderza w wewnętrzne strony wypolerowanych faset podczas obrotu, a następnie jest przekazywana do drugiego końca kryształu.

Cytaty Marcela Vogla

Jako pobożny chrześcijanin Marcel mógł wierzyć w cuda, ale próbował nas także nauczyć, że nie powinniśmy postrzegać naszego uzdrowienia jako czegoś nienaturalnego.

Marcel nazwał każdego człowieka generatorem atomowym ze względu na moc i mierzalną energię wytwarzaną przez umysł. Udowodniono, że ludzki mózg emituje równowartość 20 watów mocy. Jest to aspekt naszej energii siły życiowej. Nasza myśl wytwarza moc, którą można przesłać w dowolne miejsce i czas.

To ukazuje filozofię, którą wyznawał poprzez swoje doświadczenia życiowe i eksperymenty laboratoryjne. Niektóre z nich zostały skondensowane lub wyodrębnione z dłuższych cytatów:

 • Bezwarunkowa miłość pozwala ludziom wokół ciebie na pełną ekspresję.
 • Miłość jest klejem spajającym całą materię we Wszechświecie.
 • Miłość jest podstawową jednostką życia, nienawiść jest główną negatywną jednostką życia.
 • Ludzie tworzą energię, przekształcając myśli w materię, ogranicza nas tylko chęć próbowania.
 • Kryształy uziemiają ludzką energię i wprowadzają umysł w stan alfa. Kiedy lewa i prawa półkula łączą się, jesteśmy w domu.
 • Zasadą życia jest dusza, bez niej istnieje tylko materia, która ulega rozkładowi. Dusza przywiązuje świadomość do materii, odciskając świadomość w materii.
 • Kryształy pracują z energią w nieograniczonym wymiarze domeny magnetycznej.
 • Kryształy to nadajnik radiowy, element pamięci, nadajnik-odbiornik i komputer, który dostarcza organizmowi małe dawki naturalnego promieniowania. Kryształy wpływają wodę w organizmie, wykorzystując naturalny pierwiastek.
 • Duchowość uczy nas budowania ducha życia. Budujemy naszego ducha życia, kochając naszych bliźnich; myślenia, działania i refleksji dla dobra ludzkości. Robiąc to, budujemy sobie ciało informacyjne w formie, która trwa niezależnie od czasu i przestrzeni.
 • Każda osoba musi udać się w stronę negatywnego bólu i pracować nad jego usunięciem. Jeśli go trzymasz, rzutujesz tę energię na świat i innych. Musimy poradzić sobie z naszymi negatywnymi emocjami, aby zobaczyć dobro w człowieku.
 • Zaprzeczanie negatywnym emocjom prowadzi do wycofania się z rzeczywistości. Twoim obowiązkiem jest udać się w stronę negatywnego bólu i go oczyścić. Jeśli utrzymujesz w sobie negatywne emocje, emitujesz tę energię.
 • Eter to substancja, która kiedyś uważana była za wypełniającą wszechświat i stanowiącą ośrodek rozprzestrzeniania światła. Wcześniej był to materiał wypełniający królestwo bogów. W eterze oznacza, że jest to coś przekazywanego z miejsca na miejsce; nie ma dokładnej lokalizacji, tak jak audycję radiową można usłyszeć z wielu różnych miejsc. Eter to nie powietrze, to neutralna energia, która Cię otacza.
 • Aby być uzdrowicielem, niezbędna jest nauka o oddechu. Starożytna mądrość i joga mogą pomóc przenieść osobę na różne poziomy świadomości.
 • Przechodzenie przez poziomy świadomości może pomóc w ustanowieniu fali nośnej dla każdego modułu zarejestrowanego w przestrzeni fizycznej w nas samych.

Marcel stwierdził także, że: „Zasadą życia jest dusza, bez niej istnieje tylko materia, która ulega rozkładowi. Dusza przyłącza świadomość do materii, wpisując energię świadomości w materię fizyczną”.

Szczegóły jego prac można znaleźć w książkach: The Secret Life of Plants autorstwa Petera Tompkinsa i Christophera Birda, a także w Psychic Exploration: A Challenge to Science pod redakcją Edgara Mitchella.

Wykąp się w energii kryształów na kryształowej terapii światłem,
na oryginalnym łóżku Jana od Boga z Brazylii:

Zapisz się na kryształową kąpiel światłem


Stworzono na podstawie:

www.crystallightandsound.com/who-was-marcel-vogel
www.medium.com/broaderinsights/who-was-marcel-vogel-a9430f8c11e3

Autor artykułu:
Konrad T. Sobiecki, Terapeuta Konop*ny

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie fragmentów treści bez zgody autora zabronione.

error: Treści są chronione prawem. Kopiowanie i rozpowszechnianie jest niedozwolone.